Zpravodajství

Soudy vyhlašují stovky dražeb, lidé mohou získat téměř cokoliv

České soudnictví provozuje internetový portál veřejných dražeb, ve kterém si může kdokoliv vyhledat aktuální informace a termín dražby. Lze tak získat prakticky cokoliv. Podle informací, která má server nova.cz k dispozici je v současné době v celé republice 375 dražeb. „Cílem aplikace je zefektivnit přístup široké veřejnosti k dražebním vyhláškám publikovaných jednotlivými soudy v rámci české justice," píší autoři internetových stránek.

Systém založil Okresní soud v Ústí nad Orlicí. Nyní jej provozuje společně s Krajským soudem v Hradci Králové. Do systému mohou kdykoliv vstupovat čeští soudci a publikovat aktuální dražební vyhlášky.

Databáze má přehled o dražbách v celém Česku

Kdokoli ze zájemců si může vyhledat stav dražeb v regionu, ve kterém žije. Dozví se datum dražby, minimální vyvolávací cenu předmět dražby. „Jiným kritériem je například předmět dražby - nemovitá nebo movitá věc. Je ale možné si dohledat dražby také podle konkrétního soudního vykonavatele," uvádějí autoři.

Plynový sporák, damašek nebo pozemek

V dražbě může skončit například nákladní automobil, plynový sporák, textilie či pozemek. Nejvíce dražeb proběhne v Královéhradeckém kraji. Naopak nejméně jich eviduje kraj Moravskoslezský. Na konci statistiky ale skončilo hlavní město Praha. Dražba zde není v současné době žádná.

Přehled dražeb v Česku:

Kraj

Počet dražeb

Královohradecký kraj

112

Olomoucký kraj

59

Pardubický kraj

36

Liberecký

35

Jihomoravský kraj

29

Vysočina

26

Karlovarský kraj

25

Ústecký kraj

23

Jihočeský kraj

18

Středočeský kraj

8

Plzeňský kraj

4

Moravskoslezský

3

Praha

0

CELKEM

378


Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz