Zpravodajství

Na škole v Nové Bílině si natáčeli školáci další rvačku

Na škole v Nové Bílině si natáčeli školáci další rvačku
Zdroj: TV Nova

Počet případů, kdy si školáci domluví rvačku a pak si její průběh natáčejí neustále stoupá. Naposledy se taková bitka odehrála v Bílině, a to hned dvakrát po sobě. Videozáznam prvního útoku, i když v ne příliš dobré kvalitě, se nám podařilo získat. Napodruhé prý měli žáci použít dokonce i zbraně jako boxery nebo hokejky.

Žák praktické školy leží na zemi. Jeho spolužák mu šlape na hlavu a dává mu pěstí do obličeje. Chlapec prý několikrát štval proti jiným dětem svého pitbulla a tohle měla být pomsta.

Rvačka se odehrála těsně ta plotem školního hřiště, kde zrovna probíhala tělesná výchova. Učitelka proto okamžitě zavolala policii.

"Najednou vidím, jak se z pražského předměstí řítí skupina mladejch lidí a jdou k Leonovi," říká učitelka. "Co jsem zaslechla byl jeden kluk, který ho tam opravdu mlátil a neustále opakoval, dokolečka ty na nás budeš posílat toho tvýho bojovýho psa?," dodala.

Matka zraněného chlapce ale tvrdí, že útok měl rasový podtext. Proto ho prý hned po incidentu poslala za příbuznými do Anglie. "Přišel celý od krve, zbitý, nemohl ani chodit, nic," tvrdí matka napadeného.

Hned druhý den se před školou odehrál ještě větší souboj, kterému údajně přihlíželo až sto dětí. Mělo jít o odvetu za předešlý incident. O konání bitky si daly děti vědět mobilními telefony.

Podle městské policie byly na místo staženy veškeré hlídky, které byly ten den v ulicích. "Policisté získali informace, že by při napadení měly figurovat nějaké zbraně, například kovové boxery a hokejky," říká mluvčí.

Městská policie teď zavedla kvůli rvačce mimořádné opatření. V době, kdy končí vyučování, hlídkují před školami strážníci.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz