Zpravodajství

Povodí Vltavy vadí hausbóty na Lipně

Sedmdesát hausbótů, které kotví na břehu Lipenského jezera v Perneku, musí po letech na vodu. Povodí Vltavy, kterému pozemek patří, nyní všem nařídilo, aby plavidla do 15. dubna opustila břeh. Povodí se hlavně nelíbí to, že majitelé své hausbóty pronajímají jako chaty. Případ dnes sleduje reportérka TV Nova Lucie Kándlová.

Levý břeh Lipna v Perneku. Kdysi tu na vodě kotvily hausoboty. Velká část z nich je už ale dlouhou dobu nastálo vytažená na břeh. Majitelé si k nim navíc načerno přistavili kůlny a suché záchody- povodí teď došla trpělivost. "Vvypadá to tam z části jako skládka. Chceme, aby po dobu plavební sezony lodě pluly," říká Povodí Vltavy. 

Povodí Vltavy dalo majitelům hausbótů ultimátum. Břeh musejí vyklidit Majitelé lodí tvrdí, že dva týdny k vyplutí nestačí. Na opuštění břehu potřebují silné motory a ty jsou na Lipně zakázané.

Na to ale nechce Povodí Vltavy přistoupit. Hausbóty prý musejí být ukotvené na jezeře a jejich majitelé si k nim mohou postavit molo, za které budou platit nájemné.

Pokud svá plavidla ale nepřesunou, bude je povodí Vltavy považovat za opuštěné věci a majitelům hrozí nejen pokuty, ale v nejhroším případě i soud.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz