Zpravodajství

Neštěstí: Pilíř náklaďáku téměř amputoval nohu cestující v autobuse

Neštěstí: Pilíř náklaďáku téměř amputoval nohu cestující v autobuse
Zdroj: TV Nova

Na hlavní silnici mezi Novým Jičínem a Opavou směrem na Opavu se včera odpoledne stalo vážné zranění cestující. Ženě sedící v autobuse téměř amputoval nohu okolo projíždějící nákladní automobil. Žena je teď v rukou lékařů fakultní nemocnice Ostrava Poruba a možná bude nutné levou nohu amputovat.

V autobuse bylo celkem 22 cestujících. Po nehodě jsou hlášeny dvě zranění - šestašedesátileté ženy a řidiče autobusu.

Řidič (55) s nákladním vozidelem LIAZ sjížděl z kopce směrem na Fulnek. V průběhu jízdy se mu vysunula levá vzpěra od hydraulické nohy. 

"Pasažerka jela v autobuse, když jel kolem nákladní vůz. Tomu spadl těžký plech, který pronikl autobusem a amputoval pasažérce nohu v bérci, tedy téměř," řekl server nova.cz svědek události.

K neštěstí došlo na silnici u obce Vrchy v místě, kde silnice prochází lesem včera přibližně v půl páté odpoledne. Autobus, který se vracel s cestujícími z jedné reklamní akce míjelo nákladní auto s malým nákladním jeřábem (rameno za kabinou).

„Jeden ze čtyř pilířů, které auto používá k zajištění stability se uvolnil a prorazil v plech karosérie autobusu v místě prvního sedadla za řidičem. Díra měla velikost odhadem 20 až 30 centimetrů, plech byl ohnutý dovnitř a ten prořízl nohu pasažérce," řekl serveru nova.cz Rudolf Vrkoč, vedoucí lékař výjezdové skupiny LRP Fulnek.

Podle něj utrpěl lehké zranění také řidič autobusu. „Měl lehce poraněné koleno," řekl serveru nova.cz Vrkoč. Pacientka byla v šokovém stavu a se značnou ztrátou krve po ošetření převezena do fakultní nemocnice v Ostravě Porubě.

„Žena je nyní na jednotce intenzivní péče traumatologického centra. Její stav je vzhledem k poranění vážný. Bližší informace nebudeme v tuto chvíli poskytovat," řekl serveru nova.cz Tomáš Oborný, mluvčí fakultní nemocnice Ostrava Poruba.

Škoda na autobuse je podle policie 100 tisíc korun a na nákladním vozidle 50 tisíc korun. Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Na místě byl soudní znalec z oboru dopravy a výjezdová skupina.

Podle mluvčího Novojičínské policie Zbyňka Tomšíka byla žena převezena do nemocnice s podezřením na amputaci levé dolní končetiny. Podle zjištění policie měl nákladní automobil najeto přes 500 kilometrů. Řidič tvrdil, že s rameny před jízdou nepracoval. Policie šetří selhání lidského faktoru.

"Řidič nákladního auta čelí podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Hrozí mu trest tři roky odnětí svobody a případně zákaz činnosti, kdy přijde o řidičských průkaz," řekl serveru nova.cz mluvčí Novojičínské policie Zbyněk Tomšík.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz