Zpravodajství

Neštěstí: Pilíř náklaďáku téměř amputoval nohu cestující v autobuse

Neštěstí: Pilíř náklaďáku téměř amputoval nohu cestující v autobuse
Zdroj: TV Nova

Na hlavní silnici mezi Novým Jičínem a Opavou směrem na Opavu se včera odpoledne stalo vážné zranění cestující. Ženě sedící v autobuse téměř amputoval nohu okolo projíždějící nákladní automobil. Žena je teď v rukou lékařů fakultní nemocnice Ostrava Poruba a možná bude nutné levou nohu amputovat.

V autobuse bylo celkem 22 cestujících. Po nehodě jsou hlášeny dvě zranění - šestašedesátileté ženy a řidiče autobusu.

Řidič (55) s nákladním vozidelem LIAZ sjížděl z kopce směrem na Fulnek. V průběhu jízdy se mu vysunula levá vzpěra od hydraulické nohy. 

"Pasažerka jela v autobuse, když jel kolem nákladní vůz. Tomu spadl těžký plech, který pronikl autobusem a amputoval pasažérce nohu v bérci, tedy téměř," řekl server nova.cz svědek události.

K neštěstí došlo na silnici u obce Vrchy v místě, kde silnice prochází lesem včera přibližně v půl páté odpoledne. Autobus, který se vracel s cestujícími z jedné reklamní akce míjelo nákladní auto s malým nákladním jeřábem (rameno za kabinou).

„Jeden ze čtyř pilířů, které auto používá k zajištění stability se uvolnil a prorazil v plech karosérie autobusu v místě prvního sedadla za řidičem. Díra měla velikost odhadem 20 až 30 centimetrů, plech byl ohnutý dovnitř a ten prořízl nohu pasažérce," řekl serveru nova.cz Rudolf Vrkoč, vedoucí lékař výjezdové skupiny LRP Fulnek.

Podle něj utrpěl lehké zranění také řidič autobusu. „Měl lehce poraněné koleno," řekl serveru nova.cz Vrkoč. Pacientka byla v šokovém stavu a se značnou ztrátou krve po ošetření převezena do fakultní nemocnice v Ostravě Porubě.

„Žena je nyní na jednotce intenzivní péče traumatologického centra. Její stav je vzhledem k poranění vážný. Bližší informace nebudeme v tuto chvíli poskytovat," řekl serveru nova.cz Tomáš Oborný, mluvčí fakultní nemocnice Ostrava Poruba.

Škoda na autobuse je podle policie 100 tisíc korun a na nákladním vozidle 50 tisíc korun. Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Na místě byl soudní znalec z oboru dopravy a výjezdová skupina.

Podle mluvčího Novojičínské policie Zbyňka Tomšíka byla žena převezena do nemocnice s podezřením na amputaci levé dolní končetiny. Podle zjištění policie měl nákladní automobil najeto přes 500 kilometrů. Řidič tvrdil, že s rameny před jízdou nepracoval. Policie šetří selhání lidského faktoru.

"Řidič nákladního auta čelí podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Hrozí mu trest tři roky odnětí svobody a případně zákaz činnosti, kdy přijde o řidičských průkaz," řekl serveru nova.cz mluvčí Novojičínské policie Zbyněk Tomšík.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz