Zpravodajství

Pražskému metru dnes ráno hrozil anonym výbuchem

Pražskému metru dnes ráno hrozil anonym výbuchem
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Dnes ráno přibližně v 8:15 hodin nahlásil na operační středisko anonym uložení výbušniny na lince A zástávka Strašnická v Praze 10. „Policie okamžitě začala provádět příslušná opatření," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Pachateli hrozí za šíření poplašné zprávy až tři roky vězení.

„Neznámý muž operátorovi sdělil, že na Strašnické v metru je uložena výbušnina a zavěsil. Policisté tak začali okamžitě jednat. Postupně, aniž by byl provoz metra nějak omezen, začali prohledávat příslušné prostory," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Dodala, že na pomoc policisté přizvali i pyrotechnika se služebním psem.

Ve stanici metra po zhruba hodinovém ohledávání policisté ale nic nenašli, a kolem deváté hodiny proto opatření ukončili. Policie nyní pátrá po pachateli.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil využití federálních letadel pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz