Zpravodajství

Hvězdu v Jeseníkách zachvátil požár

Hvězdu v Jeseníkách zachvátil požár

V poslední době vás prakticky denně informujeme o lesních požárech způsobených velmi teplým počasím. Na mnoha místech republiky hořelo bohužel i v neděli. Oheň se nevyhnul ani nejvyšším moravským horám.

Požár vypukl ze zatím nezjištěných příčin v blízkosti turisty vyhledávaného horského sedla Hvězda v Jeseníkách. Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči z Bruntálu a dobrovolní z okolních obcí.

Práci jim komplikoval velmi nepřístupný terén, silný vítr a zpočátku také nedostatek vody. Přes veškerou snahu lehly popelem asi dva hektary lesa. Právě kvůli větru hlídkují hasiči na místě ještě v těchto chvílích.

Hořelo i na Chomutovsku

Les v těžko přístupném terénu mezi Vejprty a Černým Potokem na Chomutovsku u hranic s Německem, který v sobotu odpoledne zachvátil rozsáhlý požár, stále doutná. Do rána jej proto bude hlídat šest profesionálních hasičů. Ráno les projdou a pokud najdou nějaká ohniska, místa se znovu prolijí vodou, řekl operační důstojník chomutovských hasičů.

Požár zasáhl deset hektarů lesa, z toho pět je totálně vyhořelých. Škoda dosáhla podle předběžných odhadů 500 tisíc korun, příčinu vzniku ohně se dosud nepodařilo zjistit.
Českým hasičům pomáhalo likvidovat oheň i 80 kolegů z Německa, v sobotu zasahoval i vrtulník.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz