Zpravodajství

Vnitrostátní vlakové místenky podražily o 200 procent

Vnitrostátní vlakové místenky podražily o 200 procent
Zdroj: TV Nova

Hned dvě odborové organizace na železnici protestují proti cenové politice Českých drah. Konkrétně jim vadí, že dráhy zdražily pro běžné zákazníky místenky téměř o 200 procent, což prý povede k odlivu zákazníků. S tím vedení Českých drah nesouhlasí a zvednutí ceny vysvětluje tím, že muselo sjednotit cenu místenek vnitrostátních spojů s mezinárodními.

Původně 30 korun, dnes 86. Tolik zaplatí běžný cestující Českých drah za místenku na vnitrostátním spoji. České dráhy ale tvrdí, že zdražování bylo nutné. Nebylo prý možné, aby cestující na stejné trase platil jednou třicet korun, ale když vlak vyjížděl z ciziny nebo tam končil, tak platil 86 korun. 

A co víc. Údajně se nejedná o zdražení, ale "předefinování cen". A takto vypadá předefinování v reálu. Místenka za hodinovou cestu z Prahy do Benešova přijde o 22 korun více než samotné jízdné.

Samozřejmě ten cestující má vždycky možnost koupit si jízdenku s místenkou přes internet a tam ta cena je nula. Dráhy také nabízejí slevovou kartu za 600 korun. Za tu si zákazník vyslouží třicetikorunovou místenku. Odbory se zlobí, že je o zdražení místenek dráhy dopředu neinformovaly.

Duškovy odbory už chystají písemný protest a vyhrožují ostrými kroky. Dráhy dnes uvedly, že počkají, až odbory jasně řeknou, kdo a konkrétně za co má odstoupit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz