Zpravodajství

V supermarketu hořelo, evakuováno 70 osob

V supermarketu hořelo, evakuováno 70 osob
Zdroj: TV Nova

K požáru elektrického rozvaděče v elektrorozvodně novojičínského Kauflandu vyjížděla dnes ráno jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Kvůli přerušení dodávky elektřiny a zakouření vnitřních prostor byl celý obchod od osmi hodin uzavřen. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci rozvaděče. Škoda na zařízení činí podle prvotního odhadu hasičů asi 50 tisíc korun, musí ji upřesnit zástupci firmy. Server nova.cz o tom informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Bylo nutné opravit vadný elektrický kabel a prostor odvětrat. Zaměstnance obchodu upozornila na požár v obslužné části elektrická požární signalizace, kdy se také rozsvítila světla na nouzových východech v prodejně. Zaměstnanci nakupující upozornili, aby Kaufland opustili, a také ihned informovali o události operační středisko hasičů v Novém Jičíně. Z obchodu odešlo 70 osob, tedy 50 kupujících a 20 zaměstnanců. Jeden ze zaměstnanců Kauflandu začal oheň hasit sněhovým hasicím přístrojem.

Profesionální hasiči přijeli ke Kauflandu v ulici Bohuslava Martinů za tři minuty po nahlášení události třemi vozidly. Požár rozvaděče v elektrorozvodné místnosti u nakládacích ramp lokalizovali pomocí tří sněhových hasicích přístrojů za tři minuty, úplně jej uhasili za dalších devět minut. Evakuovaní lidé již v té době stáli venku před objektem.

Do Nového Jičína také jela dobrovolná hasičská jednotka z Příboru, která ale mohla být během cesty odvolána zpět na základnu. Připraveny na výjezd v případě většího rozsahu požáru byly i další dvě dobrovolné jednotky ze Starého Jičína a Hodslavic, ale také ty nemusely nakonec zasahovat.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci rozvaděče. Škoda na zařízení činí podle prvotního odhadu hasičů asi 50 tisíc korun, musí ji upřesnit zástupci firmy.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz