Zpravodajství

DPP vybral loni na pokutách cca 108 milionů korun

DPP vybral loni na pokutách cca 108 milionů korun
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Pražské dopravní podniky vybraly za loňský rok na pokutách přibližně 108,3 milionu korun. Serveru nova.cz to dnes řekla mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová. Je to přibližně o 11,6 milionu korun více než v předchozím roce.

„V roce 2006 bylo provedeno 656 114 kontrol, což je cca 6,5 milionu zkontrolovaných cestujících", řekla Kuchařová. Podle ní použije podnik mimořádně vybrané finanční prostředky jako tržby, které se využívají pro provoz integrované dopravy.

Dopravní podnik při vymáhání pohledávek z přepravy spolupracuje s advokátní kanceláří Brož & Sokol & Novák. „Ve spolupráci s advokátní kanceláří bylo vybráno celkem 108,3 milionu korun," řekla Kuchařová. Podle ní přibližně 40 procent cestujících zaplatí uložený postih na místě.

Nejčastěji revizoři ukládali pokuty za jízdu bez jízdního dokladu, prokázáním se jízdenkou s uplynulou dobou platnosti, nebo prokázáním se jízdenkou nižší hodnoty, než stanoví tarif.

„Podle zákona revizor musí být vybaven odznakem přepravní kontroly a popřípadě služebním průkazem. Uniformu mít nemusí," řekla Kuchařová. Přesto dopravní podnik Praha vydal směrnici, která nošení uniforem upřesňuje.

V současné době platí, že nosit uniformu revizor musí na regionálních autobusových linkách, na lanové dráze na Petřín a v metru. „To, zda revizor použije uniformu v městských autobusech a v tramvajích, závisí na jeho rozhodnutí," upřesnila Kuchařová. Cestující, který využije k dopravě pražskou MHD, je povinen se podrobit přepravní kontrole, ať již revizor uniformu má, či nikoliv.

Připravujeme další informace.

2005:

Počet uložených postihů         Příjem z postihů
249 420                                96 962 975
tj. +2,4 % oproti roku 2004   +10,8 % oproti roku 2004

Zdroj: Výroční zpráva DPP hl. m. Praha za rok 2005

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz