Zpravodajství

Lidé v Trmicích mají novou atrakci - nutrie

A nakonec vás zavedeme do Trmic. Lidé tam mají každý večer zajímavou podívanou. V řece Bílině se totiž rozmnožily nutrie. Na lidské zvědavce si zvykli už natolik, že ani nehledají potravu a čekají, kdo jim co dá.

Vodní krysa nebo také řekomyš - tak se říká nutriím, které pocházejí původem z Jižní Ameriky. Vystačí si i v obyčejné severočeské řece.

Místní lidé si nutrie ochočili natolik, že se nechají krmit i z ruky. Každý večer se v Trmicích najde někdo, kdo k řece donese tvrdé rohlíky, mrkev nebo jiné dobroty a nutriím tak připraví vítanou večeři.

Bílina je označována za jednu z nejšpinavějších řek u nás, přesto se tady nutrie rozmožily ve slušném počtu. Když máte štěstí, promenáduje se jich po břehu třeba patnáct.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz