Zpravodajství

Dítě vykradlo firemní trezor

Dítě vykradlo firemní trezor

Jihomoravští policisté pátrají po gangu zlodějů, kteří k loupeži v jedné z brněnských firem využili teprve desetileté dítě. Chlapec proklouzl do jedné z kanceláří a odnesl z něj trezor s hotovostí a platebními kartami. Zloději si tak přišli na téměř půl milionu korun.

Zdroj: TV Nova

"Nejvíc co mě na tom všem zaráží, že dokáží využít i desetileté dítě," říká Lucie Hrabálková, která řídí firmu svého manžela už několik let. Představa, že by firemní účty mohl zruinovat malý chlapec, by jí ještě donedávna připadala úsměvná. Dnes je jí spíš do pláče.

"Určitě to dítě navedli rodiče, v podstatě mu předem vysvětlili co je potřeba kde hledat," řekla.

Celá akce byla do posledního detailu naplánovaná a nikdo z firmy neměl ani tušení, že usměvavá rodinka si nepřišla pro nový kávovar, ale firemní trezor.

"Oni prostě zabavovali šéfa, furt se ho na něco vyptávali. Samozřejmě tomu děcku nikdo nevěnoval pozornost, takže to sem vlezlo," říkají svědci.

Po pár minutách zřejmě dítě nachází firemní trezor a nepozorovaně ho vynáší z budovy. Gang okamžitě vyráží do města a karty začíná zkoušet v bankomatech.

Dokonalý plán měl však jednu trhlinu, zloděje sleduje malá bezpečnostní kamera.

Ženy zkoušejí přístupové heslo, zadávají maximální částku a nadšeně se usmívají, když jim bankomat vydává cizí peníze. Také jejich komplic nevěřícně pozoruje stvrzenku. Firemní účet je v tu chvíli téměř vyrabovaný. Škody v tu chvíli dělá 480 tisíc korun. Za informace k dopadení pachatele je vypsána odměna 50 tisíc korun, zlodějům hrozí osm let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz