Zpravodajství

Šéf komunistů chce žalovat Rakušany kvůli blokádám

Šéf komunistů chce žalovat Rakušany kvůli blokádám
Zdroj: TV Nova

Naši levicoví poslanci jsou přesvědčeni o tom, že Rakušané porušují základní principy Evropské unie, když blokují hranice s Českou republikou. Náš stát by proto měl podat stížnost u Evropské komise. Připomeňme, že v pátek proběhla největší protestní akce rakouských odpůrců jaderné elektrárny Temelín. Ti zablokovali 10 ze 16 hraničních přechodů mezi Českou republikou a Rakouskem.

V pátek zablokovalo několik desítek aktivistů většinu hraničních přechodů. Podle levicových poslanců by se měla začít Česká republika proti těmto blokádám razantně bránit.

Filip uvedl, že rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín blokádami porušují jedno ze základních evropských práv - volnost pohybu.
Podle Filipa mají Rakušané demonstrovat ve své zemi a neblokovat česko-rakouské hranice. Připustil, že by na oplátku mohli začít čeští aktivisté například blokovat rakouské čerpací stanice.

K vyostření mezinárodních vztahů by mohlo ještě přispět rozšiřování jaderné elektrárny.

Podle ministra Bursíka by situaci pomohlo uklidnit spíš včasné a přesné informování o problémech elektrárny.

Vláda věří, že spory mezi Českem a Rakouskem kolem jaderné elektrárny Temelín se podaří vyřešit dialogem a nebude muset podávat na Rakousko mezinárodní žalobu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz