Zpravodajství

Zloději kradou i šrouby z kolejnic

Zloději kradou i šrouby z kolejnic

Rčení o tom, že co není přišroubované, to se ukradne, neplatí u následující reportáže. Nedaleko nádraží Kladno Vrapice totiž zloději odšroubovali okolo třiceti držáků železničních kolejnic. Na trati mezi Kladnem a Kralupy nad Vltavou musel být do ukončení opravy zastavený provoz. Zloději se ale na místo opět vrátili a tentokrát ukradli vyměněné šrouby.

Zdroj: TV Nova

Zlodějům se podle všeho hodí úplně všechno. Dokonce se nebojí vyvinout i větší fyzickou námahu- povolit několik desítek narezlých šroubů totiž muselo lapky notně unavit.

Neznámý pachatel ukradl asi třicet kompletních držáků kolejnic. Případ šetříme jako krádež a obecné ohrožení, uvedli policisté.

Držák kolejnic je přišroubovaný k pražci, tady můžete vidět, co se děje, když dva ze šroubů chybí a po kolejích projede vlak.

Na trati byl zastaven provoz od osm třicet devět do deset nula dva-byla přerušena doprava a trať byla opravena, řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Zloději si tento úsek zřejmě oblíbili. Poté co byla trať zprovozněna, vypravili se na místo znovu.

Zanedlouho kradli znovu

Po několika hodinách po výměně těchto držáků, neznámý pachatel opět odcizil tentokrát pouze šrouby z těchto držáků, kroutili hlavou policisté.

Zloději si zřejmě neuvědomují, jakou mohou způsobit tragédii: Vykolejený vlak, zranění, stovky tisíc korun škody. Už teď například za zastavení provozu po dobu opravy kolejí naskakují desítky tisíc korun.

Za pár kil železa hrozí zlodějům až pětiletý trest.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz