Zpravodajství

Na kolejích byl vrak

Na kolejích byl vrak
Zdroj: TV Nova

Pražští policisté pátrají po pachatelích, kteří na železniční trať ze svahu svrhli vrak automobilu. Jen štěstí a duchapřítomnost strojvůdce vlaku zabránila tragédii. Pachatelům hrozí za trestný čin obecného ohrožení až osm let vězení.

Vrak polského fiatu nechali pachatelé sjet z tohoto kopce nedaleko Vršovického nádraží. Strojvůdce patrového pantografu, který s vlakem ve kterém jelo asi sto padesát lidí začal včas brzdit- stejně ale do auta , které stálo na kolejích vrazil.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Trať byla uzavřená asi dvě hodiny. Podobné události se podle českých drah stávají spíše výjimečně. Vždy ale ohrožují životy lidí.

Poslední případ , kdy byl na koleje schválně nastrčený automobil se stal nedávno na Mělnicku. Pachatelé se pokoušeli o pojistný podvod. Škoda na vlaku, který vykolejil se vyšphala na čtyřicet milionů korun- policie podvodníky obvinila. Stejné obvinění čeká i na pachatele, kteří se ve Vršovicích zbavili polského fiatu.

Motiv činu není zatím známý. Pachatelé se možná chtěli jen pobavit a vyzkoušet rychlost záchranných složek.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz