Zpravodajství

Na Teplicku okradli invalidu

Na Teplicku okradli invalidu
Zdroj: TV Nova

Teď tu máme reportáž, která je zároveň žádostí o pomoc při pátrání po zlodějích. Ti okradli invalidního důchodce z Velvět na Teplicku. Z jeho auta, na kterém je vozíčkář takřka životně závislý, ukradli důležité náhradní díly. Z vozu je teď nepojízdný vrak. Syn okradeného muže ale zloděje zachytil na kameru a vypsal na jejich dopadení odměnu.

Ukradený nárazník, maska a celé čelo vozu. Zloději si odnesli také drahou spojku a převodovku. Automobil postupně dával dohromady syn vážně nemocného důchodce. Byl těsně před dokončením.

Vážně nemocný důchodce přišel před časem o pravou nohu, teď mu hrozí, že přijde i o tu levou. Bez speciálně upraveného automobilu se nedostane ani k lékaři.

"Jsou s tím problémy. Když máte volat sanitu pak dvě hodiny čekat a oni pak nepřijedou a musíte pořád urgovat, tak je lepší když člověk má vlastní auto," říká postižený.

Nebylo to poprvé, co z dodávky zmizely náhradní díly. Syn proto na garáž nainstaloval bezpečnostní kameru a to se vyplatilo. Zloděje natočil a na jejich dopadení vypsal odměnu. "Odměnu samozřejmě 5 tisíc korun zaplatíme, to budeme jedině rádi, protože tam vznikla podstatně větší škoda," vysvětluje.

V případě objasnění a zadržení pachatele je sazba až dva roky vězení. Pokud by zloději ukradené díly v hodnotě 50 tisíc korun vrátili, je rodina ochotna stáhnout i podané trestní oznámení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz