Zpravodajství

Na Teplicku okradli invalidu

Na Teplicku okradli invalidu
Zdroj: TV Nova

Teď tu máme reportáž, která je zároveň žádostí o pomoc při pátrání po zlodějích. Ti okradli invalidního důchodce z Velvět na Teplicku. Z jeho auta, na kterém je vozíčkář takřka životně závislý, ukradli důležité náhradní díly. Z vozu je teď nepojízdný vrak. Syn okradeného muže ale zloděje zachytil na kameru a vypsal na jejich dopadení odměnu.

Ukradený nárazník, maska a celé čelo vozu. Zloději si odnesli také drahou spojku a převodovku. Automobil postupně dával dohromady syn vážně nemocného důchodce. Byl těsně před dokončením.

Vážně nemocný důchodce přišel před časem o pravou nohu, teď mu hrozí, že přijde i o tu levou. Bez speciálně upraveného automobilu se nedostane ani k lékaři.

"Jsou s tím problémy. Když máte volat sanitu pak dvě hodiny čekat a oni pak nepřijedou a musíte pořád urgovat, tak je lepší když člověk má vlastní auto," říká postižený.

Nebylo to poprvé, co z dodávky zmizely náhradní díly. Syn proto na garáž nainstaloval bezpečnostní kameru a to se vyplatilo. Zloděje natočil a na jejich dopadení vypsal odměnu. "Odměnu samozřejmě 5 tisíc korun zaplatíme, to budeme jedině rádi, protože tam vznikla podstatně větší škoda," vysvětluje.

V případě objasnění a zadržení pachatele je sazba až dva roky vězení. Pokud by zloději ukradené díly v hodnotě 50 tisíc korun vrátili, je rodina ochotna stáhnout i podané trestní oznámení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz