Zpravodajství

Rozporuplná výstava mrtvých lidí má zlepšovat zdraví

Rozporuplná výstava mrtvých lidí má zlepšovat zdraví

První pražské dny má expozice Bodies...The Exhibition za sebou. Ačkoli na hlavu výstavy padají krtické hlasy ze strany církve i lékařské obce, její autor doktor Roy Glover ji prezentuje coby naučnou. "Chceme, aby až odjedeme, byla Praha zdravější," prohlásil americký biolog před zahájením výstavy.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Výstava lidských soch má za sebou první víkendové návštěvníky. Expozice složená z desítek těl a lidských orgánů má podle autorů hlavně naučný charakter. U toho naše televize nemohla chybět, proto se stala exkluzivním partnerem této akce.

Ve Velkém sále pražské Lucerny lze do konce října vidět kostry, rozřezanou svalovinu, plíce zdravé i kuřácké a další vypreparované orgány. To všechno autoři doplnili popisky. Člověk si má po zhlédnutí uvědomit, co do sebe strká. Doktor Glover to přiroval k vozu. "Našim automobilům pravidelně vyměňujeme olej, protože nám bylo řečeno, že nám vůz déle vydží, když to budeme dělat," uvedl doktor a dodal, že kvalitní suroviny potřebuje naše tělo snad ještě více než automobil.
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz