Zpravodajství

Sucho dráždí farmáře, není dost sena

Sucho dráždí farmáře, není dost sena
Zdroj: TV Nova

I když na mnoha místech České republiky během víkendu sprchlo, bojují zemědělci s velkým suchem. Nedostatek vláhy se projevuje především na loukách na kterých zemědělci pasou dobytek, nebo trávu suší. Jestli v brzké době nezačne výrazně pršet, hrozí, že zemědělci budou mít nedostatek sena na krmení dobytka.

Takto vypadají louky na mnoha místech České republiky. Místo zelených ploch, fleky a doslova vypálená místa.

Přitom právě v těchto dnech by se mělo začít s prvním sekáním trávy. Bohužel není téměř co kosit.

Zemědělci se proto obávají, že vzhledem k suchu a malé sklizni po první seči, nebudou mít dostatek sena na krmení dobytka. Podle ministerstva zemědělství je ale situace zatím v normálu a na vážné obavy je brzy.

Trýznivou situaci nezměnily ani víkendové, na většině místech republiky spíše symbolické přeháňky. Letošní sucho je opravdu výjimečné.

Na víkend už ale meteorologové opět předpovídají spíše polojasno, s občasnými přeháňkami.

V případě že by byla letní sklizeň sena stejně žalostná jako ta jarní, museli by chovatelé přistoupit na náhradní, ale zároveň dražší krmivo. To by mohlo na podzim znamenat zdražení mléka a masa.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz