Zpravodajství

Požár na Mělnicku: Stovka hasičů při zásahu

Požár na Mělnicku: Stovka hasičů při zásahu

Okolo stovky hasičů likvidovalo v noci na dnešek požár skládky v Uhách na Mělnicku. Potřebovali k tomu plných dvacet cisteren vody. Pro hasiče byl zásah komplikovaný z toho důvodu, že obrovská masa odpadků nehořela na povrchu ale uvnitř.

Hořet začalo okolo osmé večer, k požáru postupně přijížděli jak profesionální, tak dobrovolní hasiči.

Na místě je asi dvacet cisteren, skládka je zahrnuta a my provádíme dohašování lokálních ohnisek, říká jeden z hasičů.

Vysoký počet zasujících hasičů byl na místo povolán proto, že nikdo nedokázal odhadnout, jak se bude požár rozšiřovat. Hasiči prakticky vyloučili úmyslné zapálení. Areál skládky je totiž prakticky nepřetržitě hlídán proti vstupu cizích lidí.

Jako první verze a zřejmě nejpravděpodobnější je samovznícení, říkají hasiči.

Hasiči na likvidaci požáru používali i speciální vodní děla, která se nasazují jen vyjímečně. Skládku museli záchránaři doslova propláchnout stovkami hektolitrů vody - nic se nesmí zanedbat.

Předpokládáme, že jedna dvě cisterny zde zůstanou přes noc na dohlídku a definitivní kontrola se provede za světla.

Protože nevznikla žádná škoda, policie případ požáru skládky zřejmě odloží.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz