Zpravodajství

Karlovarská nemocnice byla bez proudu, pacienti v ohrožení

Karlovarská nemocnice byla bez proudu, pacienti v ohrožení
Zdroj: TV Nova

Na velkém území západních Čech vypadla v noci na včerejšek elektřina. Za obrovský výpadek mohla malá kuna, která zničila energetikům jedno ze zařízení. Kvůli tomu se pak dostala do kritické situace Krajská nemocnice v Karlových Varech, které přestal fungovat i záložní zdroj. Zastavily se totiž i důležité přístroje udržující nemocné naživu.

Anesteziologicko-resuscitační oddělení je místem plným přístrojů nezbytně důležitých pro těžce nemocné pacienty. Dýchací přístroje, dialýzy, dávkovače, pumpy - to vše se rázem zastavilo. Čtyřem pacientům ve vážném zdravotním stavu šlo v nemocnici o holý život.

Podobné to bylo i na dalších odděleních nemocnice. Lékaři mohou hovořit o obrovském štěstí, že právě nikoho neoperovali.

Nemocnice sčítá i škody na zdravotnickém materiálu v rozmražených lednicích.

To je "energetický mozek" celé nemocnice. Všichni jsou tu na něm zcela závislí. Tentokrát ale zklamal doslova na celé čáře.

Agregát se po 45 minutách přehřál a přestal fungovat. Proč, to nikdo do této chvíle neví.

Agregát teď vystavený zkouškám sice pracuje normálně, ale nikoho to tu neuklidňuje. Nemocnice zajišťuje další náhradní zdroj pro dodávku elektrické energie. Stejná situace se už nesmí opakovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz