Zpravodajství

Extremisté chystají "vzpomínkovou akci"

Pravicová hnutí Vlastenecká fronta a Národní čest chystají na sobotu 26. května shromáždění na několika místech v Praze. Společnou akcí chtějí uctít památku výročí sedmdesáti let od úmrtí Karla Kramáře. Setkání má začít po desáté hodině odpoledne. Na pražském magistrátu tato akce není oficiálně nahlášena. Podle informací serveru nova.cz se na místo chystá také policie.

Podle dostupných informací se účastníci sejdou ve stanici metra Želivského a odtud půjdou k pravoslavné kapli na Olšanských hřbitovech. Odpoledne se přesunou do vestibulu metra Náměstí republiky, kde se uskuteční přednáška historika Josefa Tomeša s následnou panelovou diskusí.

Hnutí Vlastenecká fronta je podle informací na internetových stránkách „občanské sdružení, které chce stát v prvních řadách národního hnutí a klade si za cíl upevnit charakter, vlastenectví, mravní a politické přesvědčení svých členů. Manifest organizace Národní čest je podle informací na internetových stránkách skupiny „sdružení mladých odhodlaných Čechů, kteří cítí oprávněnou hrdost na svou vlast."

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz