Zpravodajství

Vlak smetl osobní auto, jeden mrtvý, dva těžce zraněni

Vlak smetl osobní auto, jeden mrtvý, dva těžce zraněni

Na železničním přejezdu mezi Prahou-Zličínem a Hostivicemi se dnes krátce před 10:00 hodinou střetl osobní vlak s autem. Na místě došlo ke smrtelnému zranění a k dalším těžkým zraněním. Doprava na trati byla obnovena dnes po třech hodinách ve 13:00 hodin. Celková škoda na majetku dosahuje 200 tisíc korun.

Zdroj: TV Nova

Řidič utrpěl těžká zranění. Spolujezdkyně, podle všeho manželka sedící na místě vepředu vedle řidiče byla na místě mrtvá. Podle našich informací se mělo jednat o rodinu. Spolujezdkyně sedící vzadu má rovněž těžká zranění. 

Zdroj: TV Nova

 "Na místě jsou hlášeni mrtví a tězče zranění. K neštěstí došlo na železničním přejezdu v ulici Za Dolejšákem na Praze 5. Na místě jsou nyní hasiči, záchranná služba a také vrtulník," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Podle prvotních informací auto vjelo přímo pod vlak.

Zdroj: TV Nova

Podle mluvčí pražských záchranářů Simony Cigánkové se jednalo o manželský pár. "Žena (přibližně 50 let) zemřela na místě. Muž (přibližně 60 let) byl  s mnoha četnými zlomenimani převezen do pražské motolské nemocnice. Žena (45 let) byla v kritickém stavu odvezena do Ústřední vojenské nemocnice," řekla serveru nova.cz Simona Cigánková.

Podle mluvčího drážní inspekce Zdeňka Neusara byl přejezd značen výstražnými kříži. „Řidič se podle všeho před vjezdem na přejezd dostatečně nerozhlédnul," řekl Neusar serveru nova.cz. Dodal, že vlak Vlak jel z Prahy do Rudné u Prahy.

Podle informací serveru nova.cz byl provoz na trati obnoven ve 13:00 hodin. "Vlak srazil osobní auto Škoda Fabie. Škoda na voze je 180 tisíc korun. Na vlaku je škoda 20 tisíc korun," řekl Neusar.

Vše nasvědčuje tomu, že zavinění nehody je na straně řidiče. „Rozhledové poměry před přejezdem jsou velmi dobré," řekl serveru nova.cz Neusar.

"Muž byl přivezen vrtulník na traumatologické oddělení s otřesem mozku, pohmožděninami po celém těle a s tržnými ranami zejména na hlavě. Jeho stav je stabilizovaný a na životě ohrožený není," řekla serveru nova.cz mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. Mluvčí vojenské nemocnice Iva Ruskovská ČTK řekla, že zraněná žena je stále v kritickém stavu.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz