Zpravodajství

VIDEO: Čtyřletý chlapec zabránil vlakové nehodě

VIDEO: Čtyřletý chlapec zabránil vlakové nehodě
Zdroj: TV Nova

Čtyřletý Mireček Kolman nejspíš zabránil vážné vlakové nehodě. Viděl jako jediný, jak na koleje padá strom a upozornil dědečka, který to okamžitě ohlásil na tísňovou linku 112. Dráhy musely kvůli stromu zbrzdit jeden z vlaků a hasiči poté strom odstranili.

Stejně jako v pátek si hrál ve středu čtyřletý Mireček Kolman s pejskem na dvorku. Z dovádění ho ale vyrušila rána.

Strom spadl přímo za domem, před kterým si Mireček hrál. A právě tam je nepřehledná zatáčka vlakové trati.

"Přišel za mnou, že spadnul strom. No věřte malému dítěti. No ale sichr je sichr. Tak jsem se šel podívat a vidím, že tady přes koleje leží suchá borovice," řekl TV Nova chlapcův dědeček.

Pan Vacek pochopil vážnost situace a okamžitě volal tísňovou linku 112. Ta už zalarmovala hasiče a informovala české dráhy.

To, že se čtyřletý Mireček zachoval právě takhle, všichni kolem obdivují. Malý Mireček je od středy pro celou svoji rodinu velký hrdina.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz