Zpravodajství

Na ruzyňském letišti nouzově přistálo letadlo

Na ruzyňském letišti nouzově přistálo letadlo

Letadlo skandinávských aeroliníí zhruba před hodinou muselo nouzově přistát na pražském ruzyňském letišti. Na palubě mělo 130 lidí a podle původního plánu mělo nad naším územím pouze přeletět.

Zdroj: TV Nova

"Letadlo přistálo v Praze v 18:25," sdělila našemu serveru mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.  Kapitán ohlásil tíseň s podezřením na požár na palubě, údajně byl vidět a cítit kouř. Vyhlášená pohotovost uvedla do pohybu všechny tři složky integrovaného záchranného systému. Podle mluvčí mechanici po přistání letoun prohlédli a konstatovali, že  je v pořádku.

Zdroj: TV Nova

Letoun směřoval z dánského Aalborgu na řecký ostrov Santorini. Cestující by ale na místo původního určení měl dopravit letoun ještě během neděle. Podle informací SAS by měl letoun na letiště Thira na řeckém Santorini dorazit před jedenáctou hodinou večer.

Nouzové přistání ruského letadla

K podobné události došlo i na sklonku loňského roku. Na Ruzyni mimořádně přistálo letadlo Airbus 321 společnosti Aeroflot na trase Moskva - Ženeva. Kapitán vyhlásil stav tísně na palubě. Letiště zaktivovalo ihned složky integrovaného záchranného systému, včetně požární a zdravotnické služby.

Důvodem přistání byla snaha o únos letadla. Pokusu se podařilo zabránit, útočníka zadrželi policisté. Cestující byli všichni v pořádku, zůstali v prostorách letiště určených pro mimořádné situace.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz