Zpravodajství

Na Slánsku hořelo stavení, dva hasiči zraněni

Na Slánsku hořelo stavení, dva hasiči zraněni

Rozsáhlý požár stavení likvidovali hasiči v Béřovicích na Slánsku v okrese Kladno. Oheň byl hlášen před 19. hodinou a vyjelo k němu šest hasičských jednotek, z toho čtyři dobrovolné. Dva hasiči jsou zraněni, jeden z nich byl odvezen do nemocnice. V objektu se v důsledku požáru propadla střecha. Pro nova.cz to uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Zdroj: HZS

Příčina požáru zatím není známa. Objekt sloužil zřejmě částečně jako opravna aut a jako ubytovna. Hasiče zavolal jeden z obyvatelů. Dům měl dvě křídla, jedno z nich oheň zcela zničil.

Jeden profesionální hasič utrpěl popáleniny třetího stupně asi na pěti procentech těla a byl převezen do nemocnice. Dobrovolný hasič utrpěl lehčí zranění, trám domu mu prorazil ret, řekl našemu serveru Křivan.

Hasiči požár lokalizovali, dohašování však bude probíhat nejméně do půlnoci, odhadl Křivan. V objektu se propadly střešní trámy a plechová krytina. Dům je přímo v prostřed vesnice. Ostatní objekty nebyly poškozeny. Předběžná škoda se odhaduje na dva až tři miliony korun.

V nymburské zahrádkářské kolonii hořelo, požár asi žhář

V zahrádkářské kolonii v Nymburce vypukl v noci na dnešek požár, který postihl část lesa a téměř zničil jednu chatu. Vzniklá škoda je asi 150 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn. Podle velitele nymburských hasičů Jiřího Vetešníka existuje podezření, že byl požár založen úmyslně.

"Úmyslnému založení nasvědčuje například to, že v objektu chaty, kde oheň vznikl, nebyla žádná elektřina a při zásahu jsme objevili otevřené okno," řekl Vetešník. Oheň se podle něj povedlo dostat pod kontrolu dříve, než se rozšířil na další objekty v kolonii nebo dále do lesa. Příčina požáru se bude dále vyšetřovat.

V úterý hořelo na 36 místech, škoda je bezmála 6 milionů korun

Na území České republiky bylo v úterý zaznamenáno 36 požárů, které způsobily škodu asi 5,7 milionu korun. Oheň si nevyžádal oběti na životech, čtyři lidé včetně jednoho hasiče byli zraněni.

Nejničivější požár museli hasiči zdolat v Béřovicích u Slaného na Kladensku, kde hořel objekt bývalé restaurace. Škoda činí tři miliony korun, příčina požáru se vyšetřuje. Při zásahu utrpěl vážnější zranění jeden hasič - s popáleninami třetího stupně na rukou a nohou ho sanitka odvezla do nemocnice.

Hasiči dále zasahovali například v ulici Jana Palacha v Pardubicích, kde neznámý pachatel zapálil osobní automobil. Škoda byla vyčíslena na 600 tisíc korun.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz