Zpravodajství

Z Prahy vyjel vlak jak z dob rakouského mocnářství

Z Prahy vyjel vlak jak z dob rakouského mocnářství
Zdroj: TV Nova

Z Hlavního nádraží v Praze odjížděl unikátní vlak. Historický vlak, který byl vyrobený pro císaře Františka Josefa I., byl ve své době luxusní perlou.

V žádném kupé nechybějí semišové polštáře a podnožníky, intimní atmosféru umocňuje tlumené světlo z pozlacených lampiček. Koňak u baru musí chutnat znamenitě.

Číšníci se v perfektně padnoucích uniformách pohybují mezi stoly, které jsou pojmenované po důležitých městech tehdejšího mocnářství. Kuchaři připravují jídla jen z těch nejvybranějších surovin.

Obědem ale zábava na cestě nekončí. Ten, kdo by měl po jídle chuť si zatančit, má možnost. V císařském vlaku nechybí samozřejmě ani parket.

Císařský vlak nejezdí na žádné pravidelné lince. Zájemci o jízdu v něm si ho musejí dlouho dopředu objednat a navíc pronajmout celý. Pětihodinová jízda vyjde na více než milion korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz