Zpravodajství

Vilém Čok: Kocábovu Výběru chybí srdce!

Vilém Čok: Kocábovu Výběru chybí srdce!
Zdroj: Korzo

Zpěvák a muzikant Vilém Čok (45) byl považován za neoddělitelnou součást legendární kapely Pražský výběr. Nyní, když odstartoval Pražský výběr 2, který si už bez něj a kytaristy Michala Pavlíčka postavil Michael Kocáb, je dost naštvaný.

"Abych se přiznal, tak mě ten nový Výběr nijak netěší, docela mě to i zdrblo," říká rozladěně Vilém Čok. "Myslel jsem si, že to pojmou čestně a s tím názvem navážou na to, co bylo. Ale je to úplně nová kapela s čistě účelově zvoleným názvem. Slyšel jsem jejich novou desku a je to špatná deska. A v čem špatná? Je to deska, která nemá srdce," dodává Čok. On sám má již několik let také vlastní kapelu ByPass, která má v repertoáru tři písničky, původně zamýšlené pro Pražský výběr.

"Ty tři písničky, které jsem věnoval ještě Výběru, nikdy nevyšly, tak je hraju s ByPassem neboli svou srdeční záležitostí. Cítím se s vlastní kapelou svobodnější, protože je to pohoda bez jakýchkoli tlaků, tak jak to má v muzice být. A pořád tu zůstávala možnost znovu navázat na Pražský výběr. S původním obsazením a muzikou, kterou od něj lidé čekají. A to se teď už nikdy nepovede. To je prostě konec," říká zklamaně Čok. A nejde pro ostré výrazy daleko: "Já to vidím jako křivárnu, a to nejde odpustit. Kdybychom se o tom měli aspoň možnost pobavit... ale takhle jsou dveře zavřené."

Z festivalu na festival
Kromě večerů, kdy hraje v muzikálech, bude Vilém nyní stále na cestách. S ByPassem objede téměř všechny rockové festivaly, které se u nás konají.

"Jak říkal pan Sovák, buď  ležíš, nebo běžíš. A já teď běžím, běžím už dost roků. Tohle léto mi nezbude čas ani na týden dovolené," říká Vilém. "Budeme hrát snad na všech rockových festivalech u nás a připravili jsme si na to nový repertoár. Jsem rád, že mi účinkování v muzikálech dovoluje investovat peníze právě na rockovou muziku, jinak by to nešlo."

Na některém z festivalů se Vilém určitě potká i s bývalými kolegy z Pražského výběru. "Nejspíš se někde potkáme," přitakává Vilém Čok. "Jenom si už s nimi nemám co říct."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz