Zpravodajství

Kavárna Potmě

Jednou vyzkoušet je lepší než stokrát slyšet. Přesně podle tohoto moudra naši nevidomí spoluobčané připravili pro řadu z nás zdravých lidi zážitek na celý život. Zítra totiž v Praze otevřou na osm dní speciální kavárnu nazvanou Potmě. Už název dává tušit, že návštěvníci toho nevídaného zařízení, budou muset používat všechny jiné smysly, než svůj zrak.

Vypadá jako každá jiná kavárna s jedním jediným, ale zásadním rozdílem. Je tu úplná tma. Hned, jak do kavárny vstoupíte, uvidíte, vlastně neuvidíte vůbec nic. Výjimkou je pouze infra kamera, která snímá histy. Hned při vstupu se vás ujme jeden z 12 nevidomých profesionálů. Jakmile vás usadí ke stolu, přijde vás obsloužit nevidomý personál. Káva zde sice stojí 70 korun, jako dárek si však budete moci odnést na památku hrníček se světluškou, logem nevidomých.

Výtěžek z kavárny bude použit pro potřeby nevidomých a pomůže jim v jejich rozvoji.
Kavárna má lidem přiblížit svět nevidomých. A stejně jako v Londýně, Moskvě a nebo Paříži, kde jsou podobné restaurace vybudovány nastálo, na tu českou mobilní návštěvníci prý nikdy nezapomenou.

Stejně jako Pražané, kteří si mohou kavárnu Potmě vyzkoušet až do 13. června, budou mít podobnou šanci i návštěvníci karlovarského filmového festivalu, kam se kavárna přestěhuje.

 

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz