Zpravodajství

Mladík připravoval vraždu spolužačky

Mladík připravoval vraždu spolužačky
Zdroj: TV Nova

Čtrnáctiletý mladík z Prahy připravoval plán jak zabít svojí spolužačku. Údajně proto, že si ho nevšímá a přehlíží ho. Na policii vše oznámila jeho třídní učitelka. Ta získala informace o hororovém plánu od jednoho staršího spolužáka chlapce, který vraždu plánoval. Dokonce existuje písemný scénář vraždy a nahrávka na mobilním telefonu s popisem, jak by měl být čin proveden.

Mladík v něm popisuje hrůzostrašný plán, jak se vypořádat s dívkou, která si ho údajně ve škole nevšímá. S plánem seznámil i svého staršího spolužáka, který pak vše oznámil třídní učitelce.

Podle scénáře měli kluci vylákat spolužačku vlakem na chatu, pak ji měli vylákát až k lesu za chatou, dát jí jointa marihuany, aby byla omámená. Mladík by pak měl být připraven už v gumových rukavicích.

Dále pak popisuje, jak ji udeří do hlavy, tak aby omdlela. Na ohni pak spálí její tělo a popel vysype do vody. Policie tvrdí, že rozhodně nešlo o žert.

Obrovské štěstí!

Dívka měla velké štěstí, že její starší spolužák nebral nic na lehkou váhu a vše oznámil. Policie předala celý případ státnímu zastupitelství. Vzhledem k věku pachatele se jím teď musí totiž zabývat civilní soud. Ten pak případně rozhodne o jednom ze tří možných trestů.
Jedním je dohled probovaného úředníka, dále je to zařazení do psychoterapeutického programu ve zvláštním výchovném středisku a nebo zařazení do ochranné ústavní péče.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz