Zpravodajství

VIDEO: Pravicoví extremisté pochodovali Havířovem

VIDEO: Pravicoví extremisté pochodovali Havířovem

Havířovem dnes pochodovali pravicoví extrémisté. Do města se sjelo na 50 příznivců hnutí Národní korporativismus. Protestovali proti užívání drog. Na akci dohlíželo několik desítek policistů. Na místě byl reportér Pavel Navrátil.

Zdroj: TV Nova

Radikálové se sešli na nádraží a odtud vyrazili ulicemi Havířova na náměstí. Policie cestou zadržela jednoho podnapilého mladíka, který se chystal vykřikovat provokativní hesla. Na náměstí pak extremisté pronesli projevy a asi po hodině se rozešli.

"Přijali jsme opatření úměrná rozsahu akce," řekl šéf severomoravské pořádkové policie Petr Lessy. Pravicoví radikálové se na havířovském vlakovém nádraží sešli mezi 14:00 a 15:00, odtud pak pochodovali do centra města, kde na centrálním náměstí pronesli projevy.

Už během cesty od nádraží policisté zadrželi mladého muže. "Byl silně pod vlivem alkoholu a chystal se k provokativním heslům, proto jsme jej z preventivních důvodů zajistili a nechali převézt na záchytnou stanici," vysvětlil zákrok mluvčí karvinské policie.

Čekalo se víc lidí

Podle dostupných informací se na akci, kterou pořádala organizace Národní korporativismus, mělo dostavit podstatně více lidí, asi 60 přihlášených účastníků účast nakonec odřeklo. Po projevech na náměstí Republiky se účastníci demonstrace přesunuli do jedné z místních hospod.

Policie situaci dál monitoruje. Ve městě se totiž koná hudební festival Inkubátor, na němž vystupuje několik punkových kapel, uvedl Lessy.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz