Zpravodajství

Za víkend nejméně deset mrtvých na silních

Za víkend nejméně deset mrtvých na silních

Vážná dopravní nehoda včera na dlouhé hodiny uzavřela železniční trať mezi Kunovicemi a Veselím nad Moravou. 48letá řidička nejspíš přehlédla výstražná světla a vjela přímo pod vlak.


Od pátku do dnešního odpoledne zatím zemřelo na českých silnicích nejméně deset lidí.

Nejtragičtějším dnem byla sobota, kdy při 402 nehodách zahynulo pět osob. V pátek policisté zaznamenali o 230 havárií více, zahynuly ale jen tři lidé. Dnes si zatím podle dostupných informací nehody vyžádaly dvě oběti.

K tragickým se dnes zařadila i nehoda osobního vozu Škoda Felicia u Nového Města u Chlumce nad Cidlinou na Královéhradecku. Řidič vozu brzo ráno nezvládl řízení, vyjel mimo vozovku, narazil do mostku a na místě zemřel.

Dopoledne také zemřela řidička osobního vozu, který se střetl s osobním vlakem na železničním přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku. V sobotu krátce před půlnocí zase záchranáři zasahovali u smrtelné nehody motorkáře do Mlékojed u Neratovic.

Při nárazu osobního vozu do betonového sloupku v Soběšovicích na Benešovsku zahynula v sobotu i dvouletá dívka. Její otec, který řídil, utrpěl pouze lehká zranění.

V týž den v Soběslavi vstoupil pětatřicetiletý muž do silnice přímo před přijíždějící osobní automobil. Řidič vozu už nedokázal zabrzdit a muže srazil. Chodec zraněním na místě podlehl.

První červnový víkend zemřelo na českých silnicích 14 lidí. V neděli 3. června si dopravní nehody vyžádaly devět životů, což je podle předběžných statistik nejvíce za letošní rok. Celkem se na silnicích za tehdejší dva víkendové dny stalo 779 kolizí.

Letos v květnu přitom meziročně počet dopravních nehod i jejich obětí klesl. Na silnicích zemřelo 68 lidí, což je o 17 méně než za stejné období loňského roku. Vyplývá to z neoficiálních policejních statistik. Počet mrtvých může být vyšší, protože nynější čísla nezahrnují ty, kteří na následky nehod zemřeli později ve zdravotnických zařízeních.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz