Zpravodajství

"Proboha zpomal," křičeli na šestnáctiletého za volantem

"Řvali jsme na něj, aby zpomalil. Jenže on chtěl dojet auto před námi, pak jsme dostali v zatáčce smyk...," říká roztřeseným hlasem jeden z nezletilých účastníků dopravní nehody. Auto ve stočtyřicetikilometrové rychlosti vrazilo do příkopu a vyletělo do vzduchu, kde se čtyřikrát otočilo. Řidičem byl teprve šetnáctiletý chlapec, který se jen osudovým štěstím nestal vrahem svých kamarádů.


Tento příběh čtyř chlapců z Žatce není na českých silnicích ojedinělou událostí. Stále častěji se stává, že nezletilí bez řidičského průkazu usednou za volant a stávají se neřízenými střelami, které mohou rozsévat smrt sobě i ostatním.

"Dělali jsme blbosti. Jeli jsme do Žatce. Chtěli jsme, ať zpomalí, ale neposlechl nás," říká pro nova.cz sedmnáctiletý Albert, který byl z posádky auta nejstarší. Havárie naštěstí neskončila smrtí, přinesla ale těžká zranění.

"Ať je to jako lekce ostatním"

Spolujezdec má poraněnou páteř. Albert, který naši redakci na nehodu upozornil, má zraněný ramenní kloub a poškozené vazy. Čtvrtý chlapec ale při nehodě vypadl z auta okýnkem a je na tom ze všech nejhůř - má otřes mozku a zlomenou ruku i nos.

A řidič? Vyvázl bez zranění. "Jsme na něj teď pořádně naštvaní. Chci, aby náš případ působil jako pořádná lekce všem mladým kluků bez řidičáku, kteří budou chtít sednout za volant," říká Albert.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz