Zpravodajství

VIDEO: Na Chrudimsku hořel pension

VIDEO: Na Chrudimsku hořel pension

Dvaačtyřicet hasičů mělo až do půlnoci práci s požárem penzionu v Seči-Počátkách na Chrudimsku. Plameny zničily celé podkroví. Na vině je podle všeho zkrat na kabelu. Vyšetřování ale pokračuje.

Zdroj: TV Nova

Hořet začalo o půl desáté večer v dřevěné přístavbě hotelu. Během okamžiku se vzňal celý interiér. Z oken se valil hustý dým.

Budova, kterou dělníci přestavovali, byla rozsáhlým požárem z velké části zničena, jeden člověk přebývající v objektu se zachránil útěkem.

Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Škodu na budově a uloženém stavebním materiálu a nářadí hasiči odhadli na 2,6 milionu korun.

Oheň zlikvidovali před půlnocí

"V hotelu se v době požáru nacházela osoba, která stačila před plameny utéci. Na místě byla prohlédnuta zdravotnickou záchrannou službou a neutrpěla žádné zranění," uvedla Horáková. Podle policie vznikl požár v zadní části levého křídla v místech bývalé jídelny, kde byl ubytovaný jeden z dělníků.

Na místě zasahovaly hasičské jednotky ze Seče, Třemošnice a Prachovic, oheň se podařilo zlikvidovat před půlnocí. Příčinu požáru bude dnes zjišťovat vyšetřovatel za přítomnosti odborníka z oboru elektro.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz