Zpravodajství

VIDEO: Na Chrudimsku hořel pension

VIDEO: Na Chrudimsku hořel pension

Dvaačtyřicet hasičů mělo až do půlnoci práci s požárem penzionu v Seči-Počátkách na Chrudimsku. Plameny zničily celé podkroví. Na vině je podle všeho zkrat na kabelu. Vyšetřování ale pokračuje.

Zdroj: TV Nova

Hořet začalo o půl desáté večer v dřevěné přístavbě hotelu. Během okamžiku se vzňal celý interiér. Z oken se valil hustý dým.

Budova, kterou dělníci přestavovali, byla rozsáhlým požárem z velké části zničena, jeden člověk přebývající v objektu se zachránil útěkem.

Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Škodu na budově a uloženém stavebním materiálu a nářadí hasiči odhadli na 2,6 milionu korun.

Oheň zlikvidovali před půlnocí

"V hotelu se v době požáru nacházela osoba, která stačila před plameny utéci. Na místě byla prohlédnuta zdravotnickou záchrannou službou a neutrpěla žádné zranění," uvedla Horáková. Podle policie vznikl požár v zadní části levého křídla v místech bývalé jídelny, kde byl ubytovaný jeden z dělníků.

Na místě zasahovaly hasičské jednotky ze Seče, Třemošnice a Prachovic, oheň se podařilo zlikvidovat před půlnocí. Příčinu požáru bude dnes zjišťovat vyšetřovatel za přítomnosti odborníka z oboru elektro.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz