Zpravodajství

VIDEO: Po havárii motorky těžká zranění

VIDEO: Po havárii motorky těžká zranění

Havárie motorky a osobního auta dnes dopoledne komplikovala provoz mezi Plzní a Žatcem. Asi dvacetiletý řidič motorky v zatáčkách u Plas na severu Plzeňska nezvládl řízení a narazil do auta v protisměru.

Zdroj: TV Nova

Podle řidiče osobního auta dostal motorkář smyk v zatáčce a řítil se přímo proti jeho vozu, narazil do něj a skončil v příkopu.

Mladík na motorce byl převezen do plzeňské nemocnice s poraněním břicha, jeho asi dvacetiletá spolujezdkyně má zlomeninu kolene.

O víkendu se zabil motorkář na Mělnicku

Na středočeských silnicích zahynul o víkendu jeden motocyklista a další tři se vážně zranili. V sobotu krátce před půlnocí záchranáři zasahovali u smrtelné nehody na Mělnicku, týž večer vyjížděli k nehodě dvou lidí na motorce u obce Bratčice nedaleko Čáslavi.

Dopoledne havaroval motorkář u obce Milín na Příbramsku. Řekla to mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

"K smrtelné nehodě muže narozeného v roce 1983 vyjížděli naši záchranáři v sobotu ve 23:40 do Mlékojed u Neratovic, po příjezdu bohužel museli konstatovat smrt mladého muže," řekla mluvčí s tím, že příčinu nehody šetří policie.

Nedal přednost autobusu

Vážná zranění utrpěl po srážce s autobusem motorkář, který před polednem pravděpodobně nedal přednost u odbočky na obec Zbinice čtyři kilometry za Milínem.

"Muž měl mnohočetná zranění, zlomeninu nohy, žeber, úraz hlavy. Záchranáři jej odvezli na traumacentrum motolské nemocnice," uvedla Janečková.

Další nehoda motorkářů se stala v sobotu večer v Bratčicích u Čáslavi. "Jednalo se o muže a ženu, kteří jeli na jedné motorce," řekla mluvčí. Pětatřicetiletá motorkářka měla mnohočetné zlomeniny, ale nebyla v ohrožení života.

Zdravotníci ji odvezli na chirurgickou ambulanci do Vinohradské nemocnice. O dva roky mladšího muže převezl v bezvědomí do stejné nemocnice vrtulník. Jeho stav je podle Janečkové velmi vážný.

Nehody motorek bývají tragické

Při nehodách většinou řidiči motorek utrpí vážná nebo smrtelná zranění. Středočeští záchranáři i policisté zaznamenali letos významný nárůst nehod, při nichž se těžce zraní nebo smrtelně zraní řidiči motorek.

Od začátku roku do konce dubna evidovali policisté celkem 71 nehod motorkářů, což bylo o 37 víc než loni. Zemřelo při nich pět řidičů motorek, zatímco ve stejném období loni to byly jen dvě osoby.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz