Zpravodajství

Cisterna s cementem havarovala na D1

Cisterna s cementem havarovala na D1

Cisterna plná cementu havarovala v pondělí na dálnici D1 v okrese Jihlava, na 126. kilometru ve směru na Brno. Doprava tu byla ochromena na dlouhých šest hodin, až do pozdního večera.

Zdroj: TV Nova

To, proč řidič, slovenského kamionu na zcela rovném úseku dálnice nezvládl řízení a skončil v příkopě, zatím vyšetřuje policie. Jednou z verzí je i mikrospánek.

Na vyproštění havarovaného kolosu musela přijet těžká technika včetně dvou jeřábů

Cisterna váží zhruba 40 tun a je plná cementu, říká Václav Jakeš z vyprošťovací firmy. Havárie se naštěstí obešla bez zranění.

Za nehodou se ovšem okamžitě utvořila až pětikilometrová kolona pomalu popojíždějících aut. Zcela zprůjezdnit se D1 podařilo až pozdě večer.

Dálnice byla částěčně neprůjezdná od 14:54, kdy se dopravní nehoda stala. Plně zprůjezdněna pak byla v 19:00.
Převrácená cisterna ležela v pravém příkopu, vezla foukaný cement.  Na dálnici se vytvořila tříkilometrová kolona vozidel. Policie doporučovala řidičům snížení rychlosti a zvýšenou opatrnost.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz