Zpravodajství

VIDEO: Potápěči našli tělo utonulého chlapce

VIDEO: Potápěči našli tělo utonulého chlapce

Potápěči vytáhli v pondělí krátce před polednem z řeky Dyje v Břeclavi tělo třináctiletého chlapce, který v sobotu utonul při koupání. Již ho identifikovala jeho matka.

Zdroj: TV Nova

Utonulého hocha našli lidé u břehu nedaleko břeclavské ekonomické školy a přivolali hasiče, řekl vedoucí břeclavské kriminální policie Bohumil Gál.

Záchranáři a potápěči pátrali po dítěti od sobotního večera, kdy se tragédie stala. Prohledali přibližně šest kilometrů dlouhý úsek mezi Břeclaví a odlehčovacím ramenem řeky Dyje.

I v pondělí ráno se pustili do dalšího hledání. ¨

Chlapec se ztratil v korytu řeky v centru města nedaleko sídliště U Splavu. Na místě jsou silné spodní proudy, hladina Dyje byla navíc po deštích zvýšená. Hoch údajně skočil do vody kvůli sázce s kamarády. Případem se zabývají kriminalisté.

Když je nízký stav vody, tak se občas lidé u splavu koupou, když se ale průtok zvýší, je to nebezpečné, vysvětlil Gál.

Chlapec není v posledních dnech jediným utopeným

Třináctiletý hoch není v posledních dnech jediným utopeným v Jihomoravském kraji. V pátek našli policisté ve vodní nádrži Nové Mlýny na Břeclavsku utonulého šestadvacetiletého muže, který pobýval v kempu Merkur v Pasohlávkách. Šťastnější konec měl výjezd hasičů k řece Moravě u Tvrdonic na Břeclavsku. Na místě zjistili, že tonoucímu osmnáctiletému mladíkovi již pomohli na břeh rybáři. Byl pouze podchlazený a vystrašený.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz