Zpravodajství

Ropná skvrna způsobila nehody na D1

Ropná skvrna způsobila nehody na D1

Na dlouhé hodiny zkomplikovala v noci dopravu mezi Prahou a Brnem nehoda na dálnici D1. Na čtrnáctém kilometru havarovala ze zatím neznámých příčin dodávka s přívěsem naloženým sudy s ropnou látkou. Provoz na dálnici byl obnoven až časně ráno. Ve směru na Brno zůstává ještě blokován levý jízdní pruh.

Zdroj: TV Nova

Vše se odehrálo krátce před půlnocí. Řidič dodávky jel směrem na Prahu a doslova přelétl středová svodidla. Sudy, které vezl na přívěsu, se vylily na silnici.

Na kluzké vozovce se svezla ostatní auta

Na vozovce tak vznikla kluzká skvrna v délce zhruba dvou set metrů, díky které havarovala v zápětí na stejném místě dvě osobní auta a kamion, o kus dál pak ještě další dva kamiony a osobní vůz.

Policie musela dálnici uzavřít, hasiči vozovku uklízeli až do brzkých ranních hodin. Řidiči mohli využívat v obou směrech pouze odstavný pruh a tvořily se tak dlouhé kolony. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn, její příčinu teď šetří policie.

Za půl roku zahynulo o 50 lidí více než loni

Počet dopravních nehod je v Česku stále vysoký. Nesnížil ho ani nový silniční zákon. V prvním pololetí zahynulo na našich silnicích o 50 lidí víc než za stejné období loni.

Kromě února a května byl zatím každý z měsíců letošního roku mnohem tragičtější než první pololetí loňského. Tehdy přitom ještě neplatil nový silniční zákon, od kterého si mnozí slibovali pokles nehodovosti. Letošní červen se stal dokonce počtem mrtvých na českých silnicích nejtragičtějším měsícem za poslední rok a půl.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz