Zpravodajství

Všichni mě sledují a vysmívají se mi!

Všichni mě sledují a vysmívají se mi!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Dobrý den, mám problém a zajímalo by mě, co si o něm myslíte. Když jdu po ulici třeba i u nás ve městě, myslím si, že mě někdo sleduje, vysmívá se mi a pomlouvá mě, stydím se… Při cestě venku se nedokážu na nic jiného soustředit než na tento pocit. Prosím, poraďte mi, jak si přestat toto vsugerovávat a myslet na něco jiného. Děkuji Hana

Milá Haničko,
Podobné pocity jdou ruku v ruce s narušeným sebevědomím. A jeho příčina se hledá delší dobu a někdy hodně hluboko. Může mít základ v dětství, v rodině, ve škole... prostě kdekoliv. Myslím, že by sis měla napsat seznam věcí, o kterých si myslíš, že jsou na tobě fajn. Popřemýšlet nad tím, co všechno se ti v životě povedlo, na co jsi hrdá. A nechci slyšet, že se ti v životě nic nepovedlo, že není nic, na co jsi hrdá! Pocity, že se na tebe lidi na ulici dívají a pomlouvají tě, mohou mít příčinu i v tom, že se sama sobě nelíbíš, nejsi se sebou spokojená. Tady pomůže kadeřnice, kosmetička, nebo si s kamarádkou vyjdi na nákupy. Divila by ses, jak to pomáhá.
Když budeš mít pocit, že tě lidi kolem tebe sledují a pomlouvají tě, řekni si, co je mi po nich? Jaké mají právo mě soudit? Buď si jistá sama sebou, stojíš si za to!
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz