Zpravodajství

Složte puzzle a vyhrajte dva miliony dolarů

Českou republiku i celý zbytek světa zcela jistě již brzy zasáhne doslova skládankářská mánie. V jeden den ve stejný čas se objeví puzzle zvané Eternity II. Kdo toto puzzle složí jako první, získá dva miliony dolarů. Ale pozor! Ne nadarmo se puzzle jmenuje „Věčnost“…

Před osmi lety uhranulo toto puzzle tisíce lidí po celé Evropě. Šek na milion liber byl předán britskému studentovi Alexu Selbymu, který jej úspěšně vyřešil za dobu „pouhých" osmnácti měsíců. Letos se tento fenomén vrací jako Eternity II. Do prodeje se dostane 28. července, ve stejný den ve všech státech. Poprvé se představí také u nás. „Jednička" se zde v roce 1999 totiž neobjevila. Duchovním otcem celého projektu je vynálezce Christopher Monckton, bývalý poradce Železné lady Margaret Thatcherové.

Co dělat, aby výhra byla vaše?
Výhru získá ten, kdo jako první správně propojí všech 256 dílků s barevnými vzory přes celý čtvercový herní plán. Nápovědou budiž informace, že šedé dílky musí čtverec lemovat na okrajích. Na začátku je také třeba správně umístit startovací dílek. Jeho poloha bude zveřejněna v den vydání hry a sám Christopher Monckton zatím prozradil, že to bude poloha dílku číslo 139.

Krom samotného soutěžního puzzle se na trhu objeví také dvě další pomocná puzzle - Stopy. Tyto skládačky budou menší (36 a 72 dílků). Za rozluštění každé této stopy obdržíte informaci o umístění jednoho dílku ve výherní verzi, což vás posune o krok blíže k výhře.

Češi mají velkou šanci uspět
„Češi jsou z hlediska sbírání, vynalézání a luštění hlavolamů třetí nejlepší na světě, hned za Američany a Japonci. Věřím, že Eternity II vyřeší někdo z našich luhů a hájů," tvrdí zakládající člen Mensa ČR a proslulý znalec hlavolamů RNDr. Jaroslav Flejberk. „Vyhrát může opravdu každý. Není nutné být například matematikem nebo odborníkem na počítače - pomůže totiž hlavně trpělivé zkoušení a intuice," dodává člověk, který Rubikovu kostku dokáže složit za 30 vteřin.

Eternity II je určeno muže i ženy všech generací. Je originálním tipem na dárek a ideální volbou pro trénink logiky a odbourání každodenního stresu. Narozdíl od většiny puzzlí, které lze složit jen jednou cestou, nabízí Eternity II několik možností řešení.

„Rozluštit Eternity II může kdokoliv, nezáleží na věku ani vzdělání. Může to být jak pětileté dítě, tak devadesátiletá babička," tvrdí tvůrce puzzle Christopher Monckton. „Podařilo se nám probudit nadšení mezi milióny lidí, kteří zkoušeli štěstí s první kolekcí Eternity a nemohou se dočkat druhé. Myslím, že mnoho z nich bude za pomoci internetu spolupracovat s dalšími a nakonec se o výhru rozdělí," doplňuje Monckton.

 

Botticelli, spol. s r. o.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz