Zpravodajství

VIDEO: Na dálnici D11 zradil řidiče mikrospánek

VIDEO: Na dálnici D11 zradil řidiče mikrospánek

K vážné dopravní nehodě došlo ve středu brzy ráno na 73. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Řidič dodávky sjel mimo dálnici a asi po sto metrech narazil do vybetonovaného koryta potůčku. Řidič skončil na jednotce intenzivní péče královéhradecké nemocnice.

Zdroj: TV Nova

Zřejmě mikrospánek zavinil, že řidiči dodávky k jízdě nestačily ani dva pruhy nového úseku D11.

Řidič sjel z dálnice, dodávka pak pokračovala ještě asi sto metrů, než se zastavila o betonovou zídku. "Utrpěl poranění hrudníku a pohybového aparátu. V současné době je na JIP a je už mimo ohrožení života," sdělil TV Nova záchranář Jiří Mašek.

Nejen záchranka, ale i odtahová služba tak měla náročné ráno. Vytáhnout zpod mostu naloženou dodávku zpátky na silnici trvalo několik hodin.

I když si naštěstí nová D11 zatím žádný život nevyžádala, podle silničářů se od loňského prosince, od kdy je tento úsek v provozu, stalo už přes sto nehod.

Po nehodě byl provoz na 73. kilometru sveden do jednoho jízdního pruhu. To platilo až do desáté hodiny dopoledne.

Nehody i na vjezdu na dálnici

Problémy však jsou i na vjezdu na dálnici D11 u Hradce Králové. V minulém týdnu se tam ve čtvrtek v Plačicích staly čtyři dopravní nehody. Ztížily tak příjezd na dálnici D11 v Libišanech. Postupně se zde na krátkém úseku srazilo přibližně 15 aut. Jeden člověk byl lehce zraněn.

Nejprve se srazila dvě osobní auta, při druhé nehodě tři a při třetí nehodě již sedm. Ve čtvrté nehodě figurují dvě až tři vozidla, uvedl operační důstojník.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz