Zpravodajství

VIDEO: Na dálnici D11 zradil řidiče mikrospánek

VIDEO: Na dálnici D11 zradil řidiče mikrospánek

K vážné dopravní nehodě došlo ve středu brzy ráno na 73. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Řidič dodávky sjel mimo dálnici a asi po sto metrech narazil do vybetonovaného koryta potůčku. Řidič skončil na jednotce intenzivní péče královéhradecké nemocnice.

Zdroj: TV Nova

Zřejmě mikrospánek zavinil, že řidiči dodávky k jízdě nestačily ani dva pruhy nového úseku D11.

Řidič sjel z dálnice, dodávka pak pokračovala ještě asi sto metrů, než se zastavila o betonovou zídku. "Utrpěl poranění hrudníku a pohybového aparátu. V současné době je na JIP a je už mimo ohrožení života," sdělil TV Nova záchranář Jiří Mašek.

Nejen záchranka, ale i odtahová služba tak měla náročné ráno. Vytáhnout zpod mostu naloženou dodávku zpátky na silnici trvalo několik hodin.

I když si naštěstí nová D11 zatím žádný život nevyžádala, podle silničářů se od loňského prosince, od kdy je tento úsek v provozu, stalo už přes sto nehod.

Po nehodě byl provoz na 73. kilometru sveden do jednoho jízdního pruhu. To platilo až do desáté hodiny dopoledne.

Nehody i na vjezdu na dálnici

Problémy však jsou i na vjezdu na dálnici D11 u Hradce Králové. V minulém týdnu se tam ve čtvrtek v Plačicích staly čtyři dopravní nehody. Ztížily tak příjezd na dálnici D11 v Libišanech. Postupně se zde na krátkém úseku srazilo přibližně 15 aut. Jeden člověk byl lehce zraněn.

Nejprve se srazila dvě osobní auta, při druhé nehodě tři a při třetí nehodě již sedm. Ve čtvrté nehodě figurují dvě až tři vozidla, uvedl operační důstojník.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz