Zpravodajství

Lešení hyzdí budovu památkářů

Lešení hyzdí budovu památkářů
Zdroj: TV Nova

Národní památkový ústav je špatným vzorem pro všechny, kdo rekonstruují domy v památkových zónách. Tvrdí to šéf pražských památkářů a další odborníci poté, co ústav zahájil rekonstrukci své vlastní budovy na Malé Straně. Přímo v centru Prahy totiž vyrostlo lešení pokryté strakatými reklamními ochrannými sítěmi, které i podle turistů hyzdí historické centrum Prahy.

Kousek vedle nádherné budovy Senátu je opravovaný Národní památkový ústav. Je pokrytý ochrannými sítěmi, nad jejichž vzhledem odborníci nechápavě kroutí hlavou.

Šéf pražských památkářů nechtěl uvěřit, že je fotografie památkového ústavu pravá. Očekával by prý síť s fotopotiskem objektu, jak je to u slušných firem běžné, a nebo alespoň diskrétní jednobarevnou.

Památkový ústav ale strakatou síť hájí.

Mluvčí památkového ústavu tvrdí, že by nákup sítě několikamilionovou opravu hodně prodražil. A tak jsme počítali. Výsledek? Síť by přišla na 18 000 Kč.

Kritici mají jasno. Nadřízené ministerstvo kultury by mělo viníky potrestat, aby někdo památkový ústav třeba takto nenapodoboval.
Ministerstvo je ale ke strakaté síti shovívavé. Národní památkový ústav ale síť nehodlá vyměnit. Důvod? Opravy prý potrvají pouze do srpna, takže to mají všichni vydržet.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz