Zpravodajství

V Praze se tvoří dopravní zácpy, místo auta je lepší MHD

V Praze se tvoří dopravní zácpy, místo auta je lepší MHD
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Odbor dopravy hlavního města Prahy radí řidičům, aby začali při cestě do centra používat místo auta pokud možno městskou hromadnou dopravu. Rozsáhlé opravy silnic a tramvajových kolejí totiž komplikují dopravu téměř v celé metropoli už od začátku prázdnin.

Od pondělí bude ale zřejmě situace ještě horší. Dělníci totiž začali s rekonstrukcí Palackého náměstí a právě tento fakt by mohl ještě více ochromit průjezdnost Prahou.

Všední den v devět hodin ráno v nekonečné koloně v Praze 8 trčí stovky řidičů. Jižní spojka v půl páté odpoledne. I tady řidiči trpí v úmorné dopravní zácpě.

Přestože v pražských ulicích ubyla od začátku prázdnin zhruba pětina aut, není to vůbec znát.

Štefánikův most je uzavřen úplně. Nábřeží Edvarda Beneše a kapitána Jaroše je neprůjezdné částečně. Na mostě Barikádníků můžou řidiči používat místy jen jeden pruh. Dvě omezení blokují Jižní spojku.

Podobných omezení je více jak 20. A bude hůř. Kvůli rekonstrukci Palackého náměstí nebudou moci řidiči od zítřejšího pondělí přejíždět po Palackého mostě ve směru od Smíchova do centra. Částečná uzavírka potrvá až do konce září. Provoz tak opět o něco zhoustne.

Většina uzavírek potrvá minimálně do konce srpna, což je i podle dopravních odborníků velmi nepříjemné. Vzhledem k tomu, že jsou ale opravy důležité, právě období prázdnin je podle nich tím nejmenším zlem.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz