Zpravodajství

Cigareta zapálila desítky hektarů pole

Cigareta zapálila desítky hektarů pole
Zdroj: TV Nova

Rozsáhlý požár slámy zničil včera večer desítky hektarů polí v Tvarožné na Brněnsku. Přestože požár zničil více než tunu slámy, přímé škody majitel vyčíslil jen na několik tisíc korun. Požár byl zřejmě způsoben nedopalkem cigarety.

Plameny zpozoroval náhodný řidič krátce před sedmou hodinou. Kvůli silnému větru se oheň postupně rozšířil až na pětatřicet hektarů pole.

Na místo se sjelo jedenáct jednotek hasičů a teprve po více než hodině intenzivního hašení dostali plameny pod kontrolu. Příčinou, je podle prvních poznatků odhozený nedopalek od cigarety.

Požár kůlny na Liberecku přišel na 10 milionů

Škoda zhruba deset milionů korun vznikla v noci na dnešek při požáru kůlny v Radimovicích na Liberecku, kde oheň zničil nákladní vůz Tatra 815 se speciální vrtnou soupravou.

Příčinu požáru vyšetřují ho policisté. Stejná kůlna hořela letos již jednou. V neděli 15. července v noci však plameny poškodily jen dřevěné obití stavby a způsobily třítisícovou škodu. Řekla to mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.

"Příčinu dnešního požáru zatím neznáme. Nikdo při něm neutrpěl zranění," dodala Michalíčková. Mezi vyšetřovací verze patří i žhářský útok. Pokud by kůlnu skutečně někdo zapálil a kriminalisté by pachatele dopadli, pak by mu vzhledem k velké škodě hrozilo za obecné ohrožení osm až 15 let vězení.

U vyhořelé kůlny stojí vila a oheň přeskočil také na ni. Rodinný dům za tři miliony korun se však podařilo zachránit. Plameny poničily na vile pouze dřevěné podbití střechy a dřevěné rámy oken. Hasiči měli na místě neštěstí tři cisterny a třicetimetrový výsuvný žebřík.

S požárem bojovali profesionální hasiči z Liberce a dobrovolné sbory z Radimovic a z Hodkovic nad Mohelkou téměř dvě hodiny.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz