Zpravodajství

V Čakovicích hořelo pole, uzavřen byl plynovod do Prahy

V Čakovicích hořelo pole, uzavřen byl plynovod do Prahy

V Praze-Čakovicích bojovali hasiči s požárem pole. Kvůli ohni museli hasiči uzavřít jeden z plynovodů pro hlavní město Prahu. Informaci našemu serveru sdělil mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Zdroj: TV Nova

"Požár nám byl ohlášen v 17:21," uvedl Pernica. Podle něj hasiči bojovali s požárem na zhruba 80 hektarech pole. "Požár propukl na poli mezi Čakovicemi a Hovorčovicemi," řekl mluvčí hasičů. Podle Pernici na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů a také čtyři jednotky dobrovolníků.

Plameny se šírily dost rychle. Hrozilo dokonce že přeskočí do objektu plynáren. Z preventivních důvodů proto hasiči nechali hlavní přívod plynu do Prahy na několik hodin odpojit.

Hořelo strniště na posekaném poli. Hasiči s plameny zápasili téměř tři hodiny. Pole prolili hektolitry vody. Nakonec se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu. Hořelo na poměrně velké rozloze 80 hektarů.

Celou noc pak hasiči pole preventivně hlídali. Plameny se mohly kdykoliv znovu rozhořet. A to nechtěl nikdo kvůli nedaleké plynové stanici riskovat. Zavolali na místo i zemědělce. Ti spáleniště pro jistotu zaorali.

Před půlnocí už mohli plynaři dodávku plynu i do hlavního města obnovit. Za tu dobu v plynovodu poklesl tlak. K přerušení dodávky plynu v Praze ale nakonec nedošlo. 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz