Zpravodajství

Sucho ničí ryby, chybí jim kyslík

Sucho ničí ryby, chybí jim kyslík
Zdroj: TV Nova

Rybáři na jihu Čech se bojí o některé rybníky a ryby v nich. Jako jedni z mála se o prázdninách těší na déšť. Vedra totiž mohou za to, že se voda odpařuje a rybám chybí kyslík.

Osmdesátihektarový rybník Ruda na Třeboňsku. Za normálních okolností sahá voda až sem. Teď tu ale chybí asi 2,5 metru.

Situace je ale kritická i jinde. Ryby se začínají v rybnících dusit. Někde už museli omezit krmení. Tam, kde je to technicky možné, nasadili i provzdušňovače.

Rybáři se ale nebojí jen o ryby, které plavou v poloprázdných rybnících. Suché počasí totiž může negativně ovlivnit i násadu na příští rok.

Hospodáře teď ale čeká ještě jedna těžká zkouška. Meteorologové hlásí prudké ochlazení. I to prý může mít vliv na populaci ryb.
Rybáři nevylučují, že současné počasí nebude mít vliv pouze snížení plůdku, ale i na cenu ryb.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz