Zpravodajství

Šporcl se bál, aby fotografové nevzali Violetce duši

Novopečený otec Pavel Šporcl a jeho přítelkyně Bára Kodetová se při odjezdu z pražské porodnice v Podolí všemožně snažili, aby fotografové nemohli zachytit detail tváře jejich novorozené dcery Violety. Důvodem však nebyly peníze, ani exkluzivní smlouva na fotografie, ale starodávná pověra.


"Nechtěli jsme, aby fotografie ukradli Violetě duši," nechal se zcela vážně slyšet Pavel Šporcl.

Podle této pověry, pocházející od primitivních národů z dob, kdy se poprvé setkávaly s civilizací, hrozí lidem a zvláště novorozencům, že by jim mohly pořízené fotografie ukrást duši a odvléct ji do záhrobní říše. Na různé formy této pověry lze dosud narazit například v Austrálii, Etiopii nebo v Nepálu.

Vše ale dopadlo dobře a první hodiny Báry a Pavla po návratu z porodnice probíhaly poklidně. "Violetka teď spí, takže se užíváme trochu klidu. Až se probudí a Bára ji nakojí, vyrazíme s kočárkem na procházku. Pokud nezačne pršet," popisuje Šporcl plány pro nejbližší okamžiky.

Další týdny chtějí oba trávit s dcerou doma, ale podle Báry se žádné klidné šestinedělí nechystá. "Budeme mít v Praze spoustu zařizování, takže Violeta bude cestovat s námi," říká Bára Kodetová.

Padesát růži, diamanty a smaragdy
Prvním darem pro Báru bylo padesát bílých růží, které jí Šporcl osobně dovezl do porodnice. Další překvapení již čekala doma.
"Dostala jsem od Pavla sadu nádherných šperků," pochlubila se Bára. "Náušnice, prstýnek a řetízek. V každém kusu jsou vsazeny diamanty a zelené smaragdy. Jsou opravdu moc krásné."

Porod podle jejích slov proběhl hladce a Violeta přišla na svět plánovaným císařským řezem. "Jsem moc vděčná svému porodníkovi MUDr. Drahoňovskému a vůbec všem v podolské porodnici. Vše proběhlo skvěle a ač to může znít divně, porod byl pro mě dokonce příjemný." dodává Bára Kodetová.
Ta chtěla při porodu slyšet hudbu a Šporcl si do porodnice dokonce přinesl housle, aby jí zahrál. Nakonec ale zjistil, že se mu třesou ruce, a tak živou hudbu nahradilo cédéčko se Sukem a Dvořákem v jeho interpretaci. Violeta se narodila ráno přesně v 7:50 při třetí větě z Dvořákovy sonáty. "Tahle sonáta je hodně veselá. Tak bude určitě hodně veselá i dcera," komentoval to pyšný otec.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz