Zpravodajství

Na Kanárských ostrovech zuří požáry, evakuováno 13 500 lidí

Na Kanárských ostrovech zuří požáry, evakuováno 13 500 lidí
Zdroj: TV Nova

Kanárské ostrovy Grand Canaria a Tenerife bojují s rozsáhlými požáry. Úřady už evakuovaly 13,5 tisíce lidí. Plameny ohrožují především vnitrozemí ostrovů, kde zatím lehlo popelem 23 tisíc hektarů keřových porostů. Jejich rychlému šíření napomáhá hlavně silný vítr a horké počasí.

Jindy příjemná destinace pro trávení dovolené se rázem změnila v místo plné plamenů a hustého dýmu. Oheň nevynechal přírodu ani lidská obydlí. Bez střechy nad hlavou najednou zůstaly tisíce místních obyvatel a desítky turistů.

Největší z Kanárských ostrovů - Grand Canaria bojuje s plameny už čtvrtý den. Oheň tady zničil 10 tisíc hektarů půdy včetně velké části vyhlášeného ptačího parku. Do boje s plameny se kromě hasičů, kteří mají k dispozici helikoptéry, pustila i armáda.

Na ostrovech Grand Canaria a Tenerife přitom často hledají odpočinek i čeští turisté.

"Zatím nemáme žádné informace o tom, že by byli nějací Češi na Kanárských ostrovech v ohrožení," řekla TV Nova mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová.

Policie už zadržela muže, který má oheň na Grand Canarii na svědomí. Sám je hasič a brzy mu vyprší pracovní smlouva. Požár údajně založil proto, aby nepřišel o práci.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz