Zpravodajství

Na Plzeňsku spadl ultralight

Na Plzeňsku spadl ultralight

Na Plzeňsku shořel ultralight. Přestože nehoda vypadala děsivě, její následky naštěstí nejsou tragické. Jeden člen posádky se popálil na noze a pilot vyvázl bez zranění. Škodu na zničeném letadle odhadli odborníci předběžně na 800 tisíc korun.

Zdroj: TV Nova

Letadlo havarovalo při přistávacím manévru - asi 200 metrů od řídicí věže na letišti v Letkově u Plzně. Po nárazu začal stroj hořet. Posádka měla velké štěstí, že stačila utéct. Předtím letadlo absolvovalo trasu z Plzně do Železné Rudy a zpět.

Stroj pilotoval 62letý muž. Při prohledávání trosek letounu nebyla zjištěna žádná závada. Pravděpodobně tak šlo o nezvládnutí techniky pilotáže. Nehoda se vyšetřuje.

V červnu smrt dvou lidí

Nehoda není letos jediným případem pádu ultralightu v západních Čechách. V červnu zemřeli při pádu ultralehkého letadla dva lidé.
"Letadlo spadlo na louku mezi lesy a začalo hořet," sdělil tehdy našemu serveru mluvčí plzeňských hasičů František Vaško. Když přijeli na místo neštěstí hasiči, zbytky ultralightu doutnaly. K pádu letadla došlo mezi Nepomukem a Novou Vsí v členitém terénu.

Letadlo typu Zenair startovalo kolem 10:00 z Chotěšova na Plzeňsku. Uvedl to předseda Aviatik Klubu Chotěšov Václav Polívka. Na palubě byl místní, podle něj zkušený šestačtyřicetiletý pilot, a jako spolucestující zhruba stejně starý podnikatel. Pilot prý muže převážel na obchodní jednání do Strakonic.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz