Zpravodajství

Baníkovci jsou v Praze, policie ve střehu

Baníkovci jsou v Praze, policie ve střehu

Fanoušci Baníku jsou pověstní svými chuligánskými kousky. V neděli kolem půl druhé dorazili vlakem do Prahy. Policie přijala kvůli zápasu ostravského Baníku s pražskými Bohemians 1905 zvláštní bezpečnostní opatření. Reportáž připravuje Jiří Borovec.

Podle našeho reportéra do Prahy dorazili baníkovci v dobrém rozmaru. Někteří z výrostků byli již na nádraží značně posilněni alkoholem. Po příjezdu do Prahy je ale čekal ještě jeden vlak. Z Hlavního nádraží byl pro ně vypraven speciální vlak do Vršovic.

Podle ostravského policisty Milana Klézla se na zápas vypravilo asi 730 fanoušků Baníku. Ve třech vlacích byl mělo sedět 650 lidí, 80 příznivců Baníku se do Prahy vydalo autem. Ne všichni se ale do hlediště dostanou. Pro fanoušky hostí Klokani vyhradili 550 vstupenek.

Policejní manévry

Okolí Dolíčku připomínalo policejní manévry. Desítky policejních aut, kordon "těžkooděnců" obklopující hlavní vchod a z povzdálí přihlížející policisté na koních byli na místě již hodiny před výkopem.

Rozvášněným a někdy i opilým fandům se snažili domlouvat členové antikonfliktního policejního týmu, kteří jim například vysvětlovali, že basu lahvových piv si na tribunu vzít nemohou.

Fanoušci, kteří se na utkání nedostali, pak postávali kolem stadionu. Jedna z obvodových stěn Dolíčku má ale v zemi mezery, které umožňují alespoň částečný výhled na hřiště. Několik desítek lidí tak v jedné z přilehlých ulic leží na chodníku a v této nezvyklé poloze sledují beznadějně vyprodané utkání.

Policistům pomáhá vrtulník

Pražská policie se na fanoušky, které nepředchází dobrá pověst, přichystala. "Dopoledne přijelo vlakem do Prahy asi 80 fanoušků," uvedla pražská policejní mluvčí Eva Brožová. "Před druhou hodinou přijelo odhadem asi 500 fanoušků," uvedla.

V ulicích hlavního města jsou stovky policistů. "K zajištění klidu a veřejného pořádku před, v průběhu a po skončení utkání jsou připraveni policisté z obvodu Prahy IV, II a III, dále dopravní policisté, policisté ze speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky, z odboru pořádkové a železniční policie, ale i policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování," sdělila pražské policejní mluvčí Eva Brožová. "K dispozici máme i jeden vrtulník," dodala.

Po vítězném zápase by se měli fanoušci Baníku dostat opět na nádraží. Policisté nechtějí, aby pronikli do centra Prahy.

"Několik desítek policistů v uniformách i civilu s nimi jelo vlakem až do Prahy. U takového množství lidí lze očekávat cestou dílčí problémy," řekl Klézl.

Dodal, že policisté budou mít pod dohledem i noční příjezd fanoušků. Ti by se měli do Ostravy vrátit kolem 00:30 nebo 1:45.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz