Zpravodajství

Na železničních přejezdech umírá více lidí

Na železničních přejezdech umírá více lidí
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Stále rostoucí bezohlednost našich řidičů potvrzuje také nejnovější statistika Drážní inspekce. Podle ní bylo letos v červenci na přejezdech o 20 procent více nehod než ve stejném období loňského roku. Na vině jsou podle inspektorů právě řidiči aut, kteří nerespektují výstražnou signalizaci.

Záběry natočené průmyslovou kamerou na jednom ze železničních přejezdů ve Zlíně. Auto na světlech nečeká a v další vteřině ho i s řidičem smete přijíždějící vlak. Jen letos v červenci nehod na silnicích přibylo víc než dvě desítky.

Od ledna se už na přejezdech v Česku srazilo s vlakem skoro 140 motoristů. Osm lidí přišlo o život. Přesto je stále dost těch, kteří hazardují - jako třeba tento řidič, který srážce unikl jen o vlásek.
Výjimkou nejsou ani dny, kdy inspekce řeší dvě i více nehod najednou. Naposledy ve středu - vlak srazil auto ve Zlíně a další nehoda se stala ve Vnorovech na Hodonínsku.

"Jednoznačně je to nepozornost řidičů, kteří buď ignorují výstražná světla na přejezdu, případně se nerozhlédnou, zda se neblíží vlak," řekl TV Nova náměstek generálního ředitele České inspekce Jan Kučera.

Správce přejezdů tvrdí, že se pracuje na zlepšení železničních přejezdů. Letos na to je i víc peněz.

Problémem ale zůstávají hlavně bezohlední řidiči. Podle policie to bez častějších kontrol nepůjde.

Nezkracujte si čekání na přejezdu, zkrátíte si život - série podobných billboardů už měsíc v Česku varuje nezodpovědné řidiče před možnou tragédií. I přesto ale zatím počet nehod neklesá.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz