Zpravodajství

Kriminalisté dopadli gang, který v tramvajích přepadával mladé lidi

Kriminalisté dopadli gang, který v tramvajích přepadával mladé lidi
Zdroj: TV Nova

Kriminalisté z Prahy dopadli gang, který v tramvajích přepadával mladé lidi. Zloději pokaždé své oběti pohrozili násilím a pak ji oloupili většinou o mobilní telefon. Ten vzápětí prodali do bazaru. Věk lupičů je mezi šestnácti až dvaceti lety.

Scénář přepadení byl prakticky pořád stejný, k útokům si lupiči vybírali místa, kde je hodně lidí. Členové dobře organizovaného gangu si nejprve na zastávkách vytipovali svou oběť. Tu pak lupiči následovali do tramvaje, nešťastníka obestoupili a začala strkanice. Pokud oběť nechtěla spolupracovat, jeden z lupičů jí ukázal „boxera" s tím, že kromě mobilu, může ještě přijít k úrazu. S lupem pak zmizeli mladíci v davu.

„Zpravidla se jednalo o dvě až tři osoby a vlastně celý ten útok byl pouze výhrůžkami, protože si vybírali osoby, který se nebudou bránit," řekl kriminalista Policie ČR Jiří Brych.

Gang měl podle kriminalistů vše dobře připravené

Lupiči pořádali nájezdy do hlavního města z Kolínska. „Skupina se převážně skládala z osob romské národnosti a věk se pohyboval zhruba od šestnácti do dvaceti let," dodal Brych.

„Je to typická ukázka skupinově páchané trestné činnosti, kdy jedinci, kteří by si sami netroufli, kteří mají většinou komplexy, se seskupí...," tvrdí psycholog Karel Humhal.

Ne všichni vylekaní a hlavně okradení mladíci loupež ohlásili. Než se zformuje nová parta lupičů, měl by být podle policie alespoň na chvíli klid.

„Naše oddělení zhruba teďka prošetřuje čtyři případy, ale víme že v minimálně deseti případech tato skupina pracovala v oblasti Prahy," informoval Brych.

Kolika přepadení se gang dopustil, se tak dá jen stěží odhadnout. Podle kriminalistů mohlo jít o desítky případů, možná o stovky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz